FAQ: Kurzy bruslení - BK Variace Liberec, z.s.

Přejít na obsah

FAQ: Kurzy bruslení

Kurzy bruslení
V kolika letech může začít dítě bruslit?
Kurz bruslení pro děti je vhodný pro zájemce od přibližně 4 let věku, avšak přihlásit se mohou i starší děti, případně mladší. Vždy záleží na fyzické i psychické zralosti dítěte.
Co se děti v kurzu bruslení naučí?
Děti jsou na základě věku a bruslařských dovedností rozděleny do skupin. Bruslařský výcvik probíhá pod dohledem zkušených trenérů a jejich asistentů.

Nejmladší a začínající děti si v rámci kurzu osvojí nejjednodušší prvky bruslařské abecedy. Mírně pokročilí a pokročilí bruslaři se v rámci výcviku zdokonalí v základních bruslařských dovednostech a začnou s nácvikem dalších obtížnějších prvků, které následně mohou rozvíjet v tzv. přípravce a začít se specializací vedoucí k závodnímu krasobruslení.

Kurz je vhodný i pro začínající hokejisty.
Co vzít dítěti s sebou na kurz bruslení?
Na led: brusle, vhodné oblečení (na ledové ploše je cca 10 °C; nedoporučujeme dítě příliš obléci, neboť při výcviku na ledě se pohybuje; dostačující je tenčí zimní bunda, pod níž lze obléci svetřík, zateplené kalhoty, rukavice, čepice, kapesníky). Po první lekci výcviku na ledě budou mít rodiče více zkušeností o potřebách dítěte. Doporučujeme rovněž pro první lekce na ledě použití ochranných přileb (cyklistické, lyžařské,...).
Jaké brusle pořídit pro začínající bruslaře?
Pro první krůčky na ledě jsou pro děti dostačující jakékoli klasické bílé šněrovací brusle se zoubky, zakoupené v běžné prodejní síti. Nedoporučujeme brusle se zapínáním na přezky a tzv. „rostoucí“ brusle. Brusle vám zapůjčíme ZDARMA před každou lekcí. Nechte si časovou rezervu na výběr a obutí bruslí. Naši trenéři jsou na místě vždy s časovým předstihem.

Obdrží účastníci kurzu osvědčení o absolvování?
Všichni účastníci kurzu obdrží „Osvědčení o absolvování kurzu“ a drobné dárky.

Mají rodiče možnost sledovat své dítě během výcviku?
Rodiče v průběhu lekce na ledové ploše mohou stát kolem mantinelů (pozor chladno!).

Bruslařský klub Variace Liberec, z.s.
TOPlist
Návrat na obsah